İşsizlik sorunun giderek büyümesi, son yıllarda artan göçmen sayısı ve verilen cezaların caydırıcılıktan uzak olması nedeniyle ülkemizde hırsızlık ilk sırada olmak üzere suç oranı ve niteliğinde büyük artışlar görülüyor. Bu sebeple günümüzde güvenlik kamera sistemlerinin tüm yaşam ve çalışma alanları için büyük bir gereklilik haline geldiği görülüyor. Teknolojinin gelişimi ile birlikte çokuzak mesafeleri sorunsuz bir şekilde gösterebilen, uzun süreli kayıt özelliğine sahip güvenlik kamera sistemleri caydırıcılık ve suçluların yakalanması anlamında büyük bir etki gösteriyor.

Geniş Kayıt Özelliğine Sahip Kamera Sistemleri

Kaliteli ve işlevsel bir güvenlik kamera sisteminin en önemli özellikleri arasında kayıt edebilme ve bu kayıt süresinin oldukça geniş zaman dilimini kapsaması oluyor. Tatil ve hafta sonu zaman dilimlerinde kayıt edebilme özelliği sayesinde kamera sistemlerinin sağladığı caydırıcı etki ve güvenlik çok daha üst seviyede gerçekleşiyor. Güvenlik kamera sistemlerinin teknolojik özellikleri ne kadar üst düzey olursa ortaya koyduğu caydırıcılıkta artıyor. Unutulmamalıdır ki teknolojik gelişmeleri kötü niyetli insanlarda yakından takip ediyor. Bu sebeple güvenlik kamera sistemlerinde teknoloji ve donanım özelliklerinin en iyisi olmasına özen gösterilmesi gerekiyor.

Hareket Sensörlü Güvenlik Kamera Sistemleri

Güvenlik kamera sistemlerin aranan diğer önemli özellikler arasında yüksek hassasiyete sahip hareket sensörlerinin olması geliyor. Bu sensörler sayesinde gece vakti yaşam ve çalışma alanlarında yaşanan tüm hareketliliklerde kamera sistemleri anında devreye giriyor. Hareket sensörlü kamera sistemleri caydırıcılığı ve sağladığı güvenli düzeyi en yüksek güvenlik sistemleri arasında yer alıyor.

Gece Görüş Özelliğine Sahip Kamera Sistemleri

Gece görüş özelliğine sahip güvenlik kamera sistemleri en an karanlık ortamlarda bile kameralar yüksek çözünürlükte görüntü kaydı sağlıyor. Bu sayede hırsızların gecenin karanlığından faydalanarak hırsızlık yapmasının önüne geçiliyor. Gece görüş özelliği ve HD görüntü kalitesi sayesinde en karanlık anlarda bile kameraların sensörleri çalışmaya devam ediyor. Yapılan araştırmalar gece görüş özelliğine sahip, hareket sensörlü ve kayıt etme özelliğine sahip güvenlik kamera sistemlerinin yüzde yüze yakın bir caydırıcılık ve güvenlik sağladığını gösteriyor.

Güvenlik Kamera Sistemlerinin Profesyonel Montajı

Güvenlik kamera sistemleri montajı bu sistemlerin kalite ve teknolojisi kadar önemlidir. Profesyonel şekilde yapılmayan montajlarda gerek yaşam gerekse iş yerlerinde kör noktaların oluşmasına neden olabiliyor. Bu sebeple güvenlik kamere sistemlerinin kurulacağı alan iyi hesaplanarak yeteri sayıda güvenlik kamera sisteminin kurulması gerekiyor. Ayrıca iyi bir planlama ile bu kameraların kurulumunda her hangi bir kör noktanın kesinlikle olmaması sağlanmalıdır. Bu kör noktalar güvenlikte ciddi zafiyetlerin yaşanmasına neden olabiliyor. Ayrıca kamere ve kayıt sistemlerinin 7 gün 24 saat çalışması için elektrik kesintilerinde anında devreye giren jeneratör sistemlerinin olması gerekiyor. Tüm bunlar sağlanırsa bu sistemleri olabilecek en yüksek düzeyde güvenliği sağlıyor.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.